ساخت سوله-طراحی سوله سبک-ساخت سالن و انبار

طراحی رایگان نقشه های اجرایی و بهینه شده تضمینی سوله ، اسکلت فلزی ، انبار و … در صورت واگذاری ساخت سازه فلزی مورد نظر به گروه مهندسی تیرچه پیش تنیده

سوله چیست ؟

سوله عبارت است از سازه فلزی تیر ورق که از قاب های مدولار ( ستون + رفتر ) طبق محاسبات فنی استاندارد با قابلیت دهانه های بزرگ  و سقف سبک شیبدار جهت استفاده در سالن ها ، انبارها و کارخانجات و غیره تولید میشود . سطح خارجی این سوله های فلزی تولید شده درمرحله نهایی با اجرای عملیات سند بلاست و یا شات بلاست تونلی بطور کامل تمیز شده تا آماده رنگ آمیزی صنعتی با دستگاه های پیشرفته از جمله دستگاه ایرلس نقاشی شوند .

گروه مهندسی تیرچه پیش تنیده با بیش از یک دهه تجربه در عرصه طراحی ، ساخت و نصب سازه های فلزی و تجهیزات فولادی وابسته هم اکنون به عنوان یکی از سازندگان معتبر در این زمینه در ایران و خارج از مرزهای ایران فعالیت میکند . توانمندی ساخت و نصب این گروه مهندسی باعث شده که سازه های اجرا شده توسط این گروه تولیدی تا کنون در عرصه صنایع مختلف صنعتی با گرایش های متفاوت ساخته و نصب شوند .

توان بالای فنی در ساخت و نصب و استفاده از ماشین آلات با تکنولوژی پیشرفته و دانش فنی با استفاده از نرم افزارهای بروز دنیا و همچنین نیروهای ورزیده دانش آموخته موجب شده که گروه مهندسی تیرچه پیش تنیده قابلیت اجرای پروژه های با ماهیت EPC را بطور کامل دارا باشد .

ساخت و تولید سوله فلزی با تیر ورق های با جان سینوسی :

تیر ورق های با جان سینوسی بعلت سبکی وزن نسبت به تیر ورق های معمولی با مقاومت بالا امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته به جهت استفاده در قاب های اصلی سازه های فلزی کاربرد فراوانی دارد . در ساخت تیر ورق با این تکنیک ، جان تیرها بصورت موجی بوده و نیاز به سخت کننده های جانی ( استیفنر ) منتفی شده و کاهش چشمگیری در وزن سازه تا ۳۰% نسبت به سازه های معمولی ایجاد میشود .

جهت ساخت سوله ( سالن ها وانبار ها ) و سوله های دارای جرثقیل سقفی با تناژهای مختلف استفاده از تیر ورق های سینوسی بسیار ایده آل و کارا بوده و دارای مزیت هایی زیادی از قبیل بهینه شدن محاسبات سازه ، سبک شدن وزن کلی سازه و زیبایی سوله فلزی نصب شده در حالت بدون پوشش (EXPOSE) میباشد .

با توجه به استفاده از ماشین آلات مدرن همراه با تکنولوژی پیشرفته و استفاده از روبات های مجهز به ابزارهای الکترونیکی و مکانیکی بسیار دقیق و همچنین استفاده از سیستمهای هوشمند در برش ورق ها با پرت و ضایعات ناچیز ، سرعت تولید بسیار بالا بوده ( معادل یک متر تیر ورق سینوسی درهر دقیقه ) که این عوامل باعث سرعت زیاد ساخت و تولید و در نهایت کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی که درآخر منجر به رضایت مصرف کننده میشود .

خط تولید اتوماتیک COLD FORMING  ( سرد نورد شده ) متشکل از چند یونیت دیکویلر ، برش دهنده ، سوراخکاری و فرم دهی برای تولید انواع مقاطع Z-C-U و غیره مورد استفاده قرار میگیرد که لاپه های (Zهای) مصرفی در سوله های ساخت این کارخانه در نهایت دقت در سوراخکاری و خمکاری تولید میگردد که در هنگام فرآیند نصب به زیبایی اسکلت سوله نصب شده می افزاید .

ماشین آلات خط تولید و ساخت سوله و اسکلت فلزی :

۱- دستگاه برش چهار و هشت نازله CNC

۲- دستگاه برش پلاسما و هوا گاز با قابلیت برنامه ریزی با پرت ۱%

۳- دستگاه سوراخکاری اتوماتیک

۴- دستگاه سوراخکاری و برش بال و جان انواع پروفیل اتوماتیک

۵- دستگاه سوراخکاری بدو روش پانچ و دریل CNC

۶- خط برشکاری و سوراخکاری ورق های بال تیر ورق های سینوسی

۷- دستگاه خمکاری ورق

۸- دستگاه صاف کننده مکانیکی بال و جان تیر ورق H

۹- دستگاه جوش زیر پودری ESAB

۱۰- دستگاه شات بلاست تونلی

۱۱- خط تولید اتوماتیک پروفیل های سرد نورد شده PURLIN PRODUCTION LINE

۱۲- دستگاه نورد ورق ۴ غلطکه

۱۳- دستگاه جوش الکترو اسلگ

۱۴- جوش CO2

۱۵- رکتی فایر ۶۰۰ آمپر کارا

۱۶- رکتی فایر ۶۳۰ آمپرگام الکتریک

۱۷- گرمکن الکترود بزرگ و کوچک

۱۸- رزوه علطکی

۱۹- پخ زن برقی

۲۰- دریل مگنت با پایه

۲۱- دریل ستونی با مورس ۲۵

۲۲- دریل رادیال Z3050 با مورس ۵۰

۲۳- پرس ۶۰ تن جهت سوراخکاری پرلین

۲۴- جرثقیل سقفی ۲۵ و ۱۶ و ۱۰ تن

۲۵- باسکول ۶۰ تنی
ساخت سوله و اسکلت فلزی را در اینستاگرام