سفارش تیرچه پیش تنیده

آشنایی با مفهوم تیرچه پیش تنیده

برای سفارش تیرچه پیش تنیده به کجا مراجعه کنیم؟ استفاده از تیرچه پیش تنیده چه اهمیتی در صنعت ساخت و ساز دارد؟ استفاده از این محصول چه مزایایی را به دنبال دارد؟ تیرچه پیش تنیده  یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف ترین انواع مصالح ساختمانی به شمار می رود. تولید این محصول به بعد از جنگ جهانی دوم و آمریکا برمیگردد. تیرچه پیش تنیده نوعی از محصولات پیش ساخته بتنی بوده و با بهره مندی از تکنولوژی پیش تنیدگی در آن، علاوه بر کاهش مصرف مصالح دیگر از جمله فولاد در کاهش آلودگی های محیطی نیز تاثیرگذار می باشد. قیمت تمام شده این محصول در مقایسه با تیرچه های مشابه بسیار پایین بوده و به همین منظور گزینه ای بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه ای می باشد. تولید انبوه و صنعتی تیرچه پیش تنیده سبب کاهش شدید قیمت تولید آن شده است. این محصول نسبت به تیرچه های بتنی و فلزی از کیفیت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.

سفارش تیرچه پیش تنیده و استفاده از این محصول در ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. کاهش وزن سقف ساختمان و کاهش نیروی زلزله به دلیل عدم استفاده از فولاد از جمله مزیت های این محصول به شمار می رود. هم چنین قابلیت اجرای سقف با دهانه های بلند توسط تیرچه پیش تنیده از دیگر مزایای استفاده از این سیستم پیشرفته می باشد. انتخاب تیرچه پیش تنیده و جایگزین آن به جای دیگر مصالح ساختمانی سبب کاهش هزینه های اجرای سقف شده و با افزایش دوام و عمر مفید می شود. با توجه به تمامی ویژگی ها و مزایایی که این سیستم داراست روز به روز شاهد افزایش تقاضا و سفارش تیرچه پیش تنیده در داخل کشور هستیم.

 

انواع تیرچه پیش تنیده

برای سفارش تیرچه پیش تنیده ابتدا نوع سیستم مورد نیاز را انتخاب کنیم. چرا که این محصول در انواع مختلف با ویژگی های متنوعی طراحی و عرضه می شود. از جمله انواع تیرچه پیش تنیده می توان به پیش تنیده پیش کشیده و پیش تنیده پس کشیده اشاره نمود. تیرچه های پیش تنیده در متراژهای مختلف طراحی می شوند. در تولید پیش تنیده پیش کشیده، ابتدا مفتول ها را در موقعیت خود قرار داده و توسط جک های هیدرولیکی تحت کشش قرار می دهد. این عملیات قبل از بتن ریزی انجام می شود. اما در پیش تنیده پس کشیده ابتدا سیم ها در جای خود قرار داده شده و سپس بتن ریزی انجام می شود. زمانی که بتن به حداقل ۷۰ درصد از مقاومت خود رسید، فرآیند کشش انجام می شود. تیرچه پیش تنیده پیش کشیده از جمله پرفروش ترین انواع این محصول بوده و برای اجرای تیرچه بتنی پیش ساخته از روش پیش تنیده پیش کش بهره مند می شوند.

سفارش تیرچه پیش تنیده و اجرای آن در سقف سازه سبب افزایش مقاومت ساختمان نسبت به بار وارده می شود. هم چنین با ایجاد تنش فشاری در آن در برابر تنش های کششی که پس از بارگذاری ایجاد خواهد شد، مقاوم می گردد. برای تولید و طراحی تیرچه های پیش تنیده از مفتول های سیمی ۵ میلی متری استفاده می کنند. به منظور ایجاد نیروی پیش تنیدگی در بتن تیرچه، تا ۶۵ درصد مقاومت نهایی مفتول ها را می کشند. با انجام بتن ریزی و گیرش بتن، سیم ها رها شده و در آن حالت بتن تحت فشار قرار میگیرد. توجه داشته باشید که بیشتر بودن میزان کشش سیم ها از حد طراحی شده سبب پارگی و کمتر بودن کشش عدم ایجاد فشار کافی برای مقابله با نیروی کششی خواهد شد.

سفارش تیرچه پیش تنیده

جهت سفارش تیرچه پیش تنیده می توانید از طریق سایت بتن پیش فشرده اقدام نموده و این محصول را در بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت تهیه کنید. وب سایت ما مجموعه ای در زمینه عرضه انواع تیرچه های پیش تنیده بوده و با تنوع بسیار پاسخگوی نیازهای مشتریان می باشد. اگر می خواهید با تضمین کیفیت و کمترین نرخ این محصول را سفارش دهید،  مجموعه ما را اولویت انتخاب قرار دهید. محصولات ما مطابق با استانداردهای ملی و جهانی بر اساس نیازهای مشتریان تولید و عرضه می شود. بتن پیش فشرده ایران با سابقه درخشان و فعالیت موفق آمیز خود در طی چندین سال توانسته است رضایت و توجه عموم افراد را به دست آورد.