تیرچه پیش تنیده کرج

تیرچه پیش تنیده کرج ، خرید تیرچه پیش تنیده استان البرز

اگر شما سازنده و یا مالک یک ساختمان در حال ساخت در شهر کرج هستید ، و یا می خواهید تضمین نمایید که سازه ی شما تحمل بار زنده و مرده بالایی برای سقف های ساختمان را بدون مشکل دارا هست تیرچه پیش تنیده کرج بهترین انتخاب برای شما هست که از تیرچه هایی به روز با مقاومت بسیار بالا در مقایسه با تیرچه های معمول را دارا هست ، این نوع تیرچه با انواع سازه های قابل اجرا در بازار ایران سازگار هست و اجرای آن هم بدور از هر گونه پیچیدگی های مهندسی هست ، در ادامه همراه تیرچه پیش تنیده تهران باشید تا بیشتر در مورد اهمیت استفاده از این نوع مصالح با کیفیت آشنا شوید :

استان البرز به صورت سالانه ، با افزایش رشد ساخت و ساز مواجه هست ، و در سال های اخیر هم مهاجران زیادی از سراسر کشور به این استان جذب شده اند ، به گزارش مجمع شهرداران کلانشهر های ایران در سال جاری بیش از ۲ برابر زمان مشابه در سال گذشته پروانه ساختمانی برای کرج صادر شده که خود گویای رشد روز افزون و ظرفیت فوق العاده موجود در استان البرز می باشد . ساختمان هایی که به صورت نرمال و به اصطلاح شخصی ساز و یا توسط انبوه سازان به نام منطقه ساخته می گردد از دو نوع اسکت بتنی یا اسکت فلزی ساخته می شوند ، اما در این میان با توجه به قرار داشتن این منطقه با تراکم جمعیت بالا و همچنین وجود گسل های متعدد و نیمه فعال در درون شهر کرج و اطراف آن ساختمان سازی این منطقه به صورت کاملا سنتی و به قولی کارگاهی با حداقل امکانات و بدور از هر گونه نظارت می باشد .

استفاده از مصالح پایه با کیفیت و نیروی ماهر بر اساس نقشه مهندس محاسب می تواند ، نقش کلیدی برای داشتن شناسنامه قابل اعتماد برای یک ساختمان باشد .

 

کَرَج مرکز استان البرز ، مرکز شهرستان کرج و یکی از کلان‌ شهرهای ایران و همسایه تهران است . کلان‌ شهر کرج نیز بیست و دومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه می باشد .

کرج در ۳۶ کیلومتری غرب تهران ، در کرانهٔ غربی رود کرج و در دامنهٔ جنوبی رشته کوه البرز گسترده شده‌ است . این شهرستان از شمال به شهرستان چالوس ، از شرق به شهرستان تهران ، از جنوب به شهرستان شهریار و از غرب به شهرستان ساوجبلاغ و شهرستان اشتهارد محدود است .

در مقیاس کلی منطقهٔ کرج همانند سایر بخش‌های استان البرز در فصول سرد سال متأثر از سیستم‌های شمالی و شمال غربی و غربی به ویژه جنوب غربی بوده و ریزش‌های جوی آن که از ماه‌های آبان و آذر آغاز و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد ، تابعی از فعالیت‌ های سیستم‌ های فوق می‌باشد .

زمین لرزه

شهر کرج به علت قرار گرفتن در منطقه لرزه خیز ، وجود بافت‌های فرسوده بسیار و جمعیت متراکم بسیار از زمین لرزه آسیب‌ پذیر است . بر اساس مطالعات ژئوفیزیکی انجام شده ، گسل‌ های اطراف شهر کرج پتانسیل لرزه زایی بالایی دارند . عامل اصلی خطر زمین لرزه در شهر کرج بخش غربی گسل مشاء ، بخش غربی گسل شمال تهران ، گسل ایپک و گسل بوئین زهرا می‌باشد .

به نقل از ویکی پدیا

 

همین لرزه خیز بودن تمامی مناطق استان البرز بیش از پیش سازندگان سازه های مسکونی ، تجاری و اداری را ملزم می نماید که از روش هایی استفاده نمایند که بالاترین مقاومت نهایی سازه را تضمین کند ، و همزمان سادگی روش اجرا و در دسترس بودن مصالح و تیم مجری را هم می طلبد . استفاده از تکنولوژی پیش تنیدگی یا Prestressing و پیش فشرده سازی precompression در المان های مختلف ساختمان در ایران یک روش در دسترس و با قیمت نسبتا مقرون به صرفه هست که مقاومت بهینه ساختمان با توجه به مهندس طراح را تضمین می نماید و قابل مقایسه با روش های معمول کارگاهی نیست .

مناطق تحت پوشش استان البرز :

  • تیرچه پیش تنیده هشتگرد
  • تیرچه پیش تنیده ملارد و فردیس
  • تیرچه پیش تنیده ساوجبلاغ
  • تیرچه پیش تنیده شهر قدس
  • تیرچه پیش تنیده کمالشهر
  • و …